Multisup Slaj Katkı

Doğal Multisup Slaj Katkı

Son elli yılda, kaba yemi parçalayarak hasat eden yüksek kapasiteli makinelerin geliştirilmiş olması, geliştirilmiş silolar, plastik örtü, blok ve yüzeyden traşlayarak silodan silaj çıkartan silo boşaltıcıları, komple rasyon ekipmanlarının girişi ve katkı maddelerinin gelişimi gibi silaj teknolojisindeki gelişmeler silaj yapımını kaba yem muhafaza yöntemleri içerisinde birinci sıraya çıkarmıştır. Silajın kalitesi ve besleme değeri çok sayıdaki biyolojik ve teknolojik faktörler tarafından etkilenmektedir. Silolama işleminin biyokimya ve mikrobiyolojisinin daha iyi anlaşılması, kaba yem muhafaza ve besleme değeri etkinliğinin artırılarak geniş ölçüde katkı maddelerinin gelişmesine yol açmıştır. Genel olarak bu katkı maddeleri ruminantların performansını etkilemektedir.

Slajların muhafazası sırasında oluşan deliklerden dolayı hava almasıyla birlikte, dışardan gelen patojen bakterilerin silaj kalitesini etkilemektedir. Multisup Slaj Katkı kullanılarak dışarıdan gelecek olan patojen bakterilere ket vurmaktadır. Böylece hayvan beslemesinde slajın kalitesini arttırmakta ve korumaktadır.

Aminosup Slaj Katkı aynı zamanda çiftlik hayvanların yaşam alanlarına uygulanarak dışardan gelen patojen bakterilerin oluşmasını engellemektedir. Böylece hayvanların daha sağlıklı yaşamasını sağlamaktadır.

Grup Şirketlerimiz

Hayvanlarınızın Sağlığı, Toprağınızın Bereketi İçin Çalışıyoruz